Udělejte dobře svému tělu i duši

Nabízíme

V našem studiu můžete využít tyto služby:

Klasická masáž

klasicka.jpg&w=300&h=200Patří mezi relaxační techniky působící okamžitě. Jeden z hlavních účinků klasické masáže je uvolnění napjatého svalstva. Pravidelným promasírováním nejvíce namáhaných svalových partií je možné předcházet vážným zdravotním problémům, bolesti hlavy a dalším problémům pohybového aparátu.

Během masáže dochází nejen k uvolnění svalstva a odstranění jeho ochablosti, ztuhlosti, bolesti, ale i k celkové tělesné i duševní relaxaci klienta. Masáž odstraňuje únavu a stres, zlepšuje prokrvení těla a lymfatického systému, posiluje imunitní systém a tím i regeneraci těla. Dalším příznivým účinkem pravidelné masáže je také prokrvení podkožního vaziva, což má za následek zpomalení stárnutí pokožky, zachování elasticity kůže a podporu metabolismu, což ocení např. ženy v boji s přebytečnými kily.

Při masáži vždy vycházíme z individuálních problémů a tělesných dispozic konkrétního klienta.

Relaxační masáž

relaxacni.jpg&w=300&h=200Relaxační masáží dochází k uvolnění svalů a spouští se v těle biochemické procesy, jejichž výsledkem je snížení citlivosti na vnímání bolesti, zlepšení nálady a celková duševní regenerace. V průběhu masáže se příznivě upravuje hladina stresových hormonů.  Díky těmto hormonálním změnám dochází k velmi účinné duševní regeneraci a podstatné redukci stresu.

Relaxační masáž je jemnější a pomalejší než klasická regenerační masáž. Probíhá v místnosti s příjemným světlem a při poslechu relaxační hudby. Běžně se masér zaměřuje především na oblast šíje a zad.

Sportovní masáž

sportovni.jpg&w=300&h=200Jde o důležitou součást přípravy amatérských i vrcholových sportovců, kteří chtějí opakovaně podávat sportovní výkony a zároveň co nejúčinněji předcházet vzniku trvalého poškození organismu. Během náročné fyzické zátěže se ve svalech hromadí kyselina mléčná, což způsobuje svalovou bolestivost. Pro rychlejší zotavení svalstva se doporučuje rozmasírování bolavých partií. Masáží se kyselina mléčná odplavuje a sval rychleji regeneruje.

Sportovní masáže jsou upravenou formou klasické masáže. Mezi zásadní rozdíly patří prioritní zaměření masáže na svaly a svalové skupiny zapojované při konkrétním sportovním výkonu. Sportovní masáže doporučujeme před i po sportovního výkonu. Navozují vyšší svalovou aktivitu, pomáhají k prohřátí zatěžovaných partií a podobně jako jiné masáže přispívají k navození celkové duševní i tělesné pohody. Masáže sportovní a rekondiční může podstoupit každý bez doporučení lékaře.

Především mladí sportovci, příliš zaujatí svým tréninkem a netrpěliví, podceňují přípravné a zotavné procesy. Přitom sportovní věda jednoznačně dokazuje, že vrcholovým sportovcem nemůže být ten, kdo si promyšleně nehledí svého těla a nenaučí se efektivně odpočívat.

Lymfatická masáž

Manuální lymfodrenáž je velmi jemná, příjemná, nebolestivá technika, která se provádí bez oleje, jemným tlakem na úrovni kůže a podkoží klienta. Před započetím je potřeba aktivovat lymfatický systém uvolněním mízních uzlin v oblasti břicha, krku, třísel a podpaží, tak aby lymfa mohla volně proudit a nedošlo k zahlcení lymfatických cest.

Masérka velmi jemným tlakem rukou provádí sled hmatů, které uvolní lymfatické cesty a podpoří tok lymfy z mízních kapilár přes mízní cévy a uzliny do krevního oběhu. Hmaty jsou jemné, pomalé, provádí se 3-7x vždy ve směru toku lymfy. Postupně se odvádí do lymfatických uzlin a následně je odvedena do krevního oběhu.

Během a po terapii můžete cítit odlehčený pocit končetin, zmírnění otoků v těle. Po terapii můžete mít pocity žízně nebo potřebu močit, doporučujeme vypít alespoň 0,5 l (lépe 1l) vody, aby se odplavily odpadní látky. Po pravidelných ošetřeních ubývá celulitida.

Terapie se provádí na polovině těla (horní nebo dolní), přičemž je vždy ošetřen krk, třísla a břicho (otevření mízních uzlin). Trvá přibližně 1,5 hodiny. Celotělová lyfmodrenáž trvá 2 – 2,5 hodiny.

Dobré je podstupovat terapii pravidelně a doplnit např. kompresními punčochami. Z počátku (cca prvních 10 terapií) se doporučuje lymfodrenáž 2-3x týdně, pro nastartování lymfatického systému, později pak stačí udržovací terapie s frekvencí 1-2x měsíčně.

Správnou funkci lymfatického systému je dobré podpořit zdravým životním stylem – pravidelnými procházkami, sportem (jóga, nordic - walking, kolo, plavání...) a v neposlední řadě je vhodný pestrý vyvážený jídelníček a dostatek tekutin. Další informace o lymfatické masáži.

Thajská masáž v sedě

thajska.jpg&w=300&h=200Jde o výběr technik z tradiční thajské masáže. Masírují se zejména záda, šíje, horní končetiny a hlava, je možné však zařadit i svalové skupiny nohou. Masáž se provádí v sedě na masážní židli bez oleje, v oblečení. Jde o kombinaci akupresurních technik, klasické masáže a celkového protažení těla. Dochází tak k uvolnění napětí v masírovaných oblastech.

V zahraničí je tato forma masáže velmi oblíbena pro svou jednoduchost a efektivnost. Jelikož se masáž provádí v sedě přes oblečení, může se provádět prakticky kdekoliv. Masážní židle je pro klienta velice pohodlná, může se na ní dokonale uvolnit a rychle zrelaxovat.

Trigger points

trigger.jpg&w=300&h=200Tato hloubková masáž se zaměřuje na práci s trigger points (spoušťovými body), dokáže odstranit také bolestivé zatvrdliny ve svalu, které, jako spouštěcí body, vyvolávají silnou bolest. Příznaky se často objevují jako bolesti jiných částí těla - bolest ramene, loktu, kolen, brnění prstů rukou a nohou, hučení v uších. Jsou způsobeny lokálním svalovým napětím drobných svalových vláken s biochemickými změnami v okolí. Přenesené bolesti se mohou vyskytovat mnohdy i velice daleko od místa výskytu spoušťového bodu.

Masáž střídá silnější a slabší tlaky na lokální aktivační body i následné intenzivní rozmasírování oblasti. Tento způsob vede k postupnému odplavení toxinů z postiženého svalového snopce. Již po první návštěvě masáže je pociťována výrazná úleva od bolesti. Během krátké doby dochází k odstranění intenzivní svalové bolesti, vhodná je následná udržovací terapie přibližně jednou měsíčně.

Baňkování

Baňkování pochází pravděpodobně z Číny. Je to starověká technika, která využívá principu přikládání baněk na vybrané části těla. Léčebného efektu je dosahováno využitím podtlaku v baňce (za pomocí ohně) nebo mechanickým vysátím vzduchu z baňky. Nejstaršími doklady, na kterých je vyobrazeno provozování metody baňkování, jsou lékařské  pečetě zhotovené asi 3300 př. n. l ve starověké Mezopotámii. Baňkování má pomoci jako protibolestivá léčba při revmatismu, bolestech kloubů, zad, hlavy, ale i při astmatu, cévních i orgánových chorobách. Využíváme baňky skleněné, vyrobené ze speciálního tenkostěnného skla. Podtlak v baňce vzniká spotřebováním kyslíku v důsledku krátkodobého vložení hořícího tamponu do nitra baňky a následného rychlého přiložení baňky na kůži klienta a její přisátí. Regulace podtlaku je možná především rychlostí přiložení baňky a přítlakem baňky na pokožku. Dále používáme plastové vakuové baňky s odsávacím ventilem, u nichž je velkou výhodou možnost plynulé regulace velikosti použitého podtlaku pomocí odsávací pumpy.

Myofasciální a mobilizační techniky

Při myofasciálních technikách pracuje masér především s fascií, tedy pojivovou tkání, která obklopuje vše v našem těle. Zatuhnutí fascií negativně ovlivňuje celé tělo a narušuje funkci jednotlivých orgánů, svalů, kloubů, šlach, krevního, lymfatického a nervového systému. Cílem myofasciálních technik však není jen uvolnění a relaxace ztuhlých tkání, ale hlavně uspořádání napětí v měkkých tkáních takovým způsobem, aby již nadále nedocházelo k tuhnutí a přetěžování těchto bolestivých částí těla.

Mobilizační techniky je typ masáže při které postupně odstraňujeme kloubní blokády a tím obnovujeme pohyblivost v daném kloubu, popřípadě segmentu páteře. Blokáda může vzniknout na podkladě úrazu, přetížení, vadného držení těla, při větší statické zátěži. Jsou to jemné opakující se pohyby, které usnadňují aktivace příslušných svalů, svalových skupin. Během mobilizace cítíme, jak se rozsah pohybu zvětšuje a blokáda uvolňuje.

Kinesiotaping

Kinesiotaping vyvinul japonský lékař a chiropraktik Dr. Kenzo Kase v 70. letech 20. stol. V 90. letech se technika dostala do Evropy, kde našla uplatnění ve fyzioterapii, sportovní medicíně i jinde. V České republice mezi průkopníky tapování patří Clara-Maria Helena Lewitová (Hermachová) a její tzv. funkční taping. Kinesiotapy jsou zhotoveny ze 100% bavlny bez přídavku latexu a bez přídavku jakýchkoliv léků. Jsou charakteristické vyšší flexibilitou oproti klasickému tapu, tudíž neomezují klienta v běžné denní činnosti ani při sportovním výkonu.

Nalepený kinesiotape působí tahem na sval a podkoží a vyvolává reflexní reakci nervových vláken, cév a lymfatických drah. Kinesiotape v oblasti fyzioterapie dokáže tišit i dlouhotrvající bolest a přináší úlevu během akutních i chronických obtíží pohybového aparátu. Stimuluje lymfatický systém a tím snižuje otok měkkých tkání. Pomáhá při zánětlivých stavech pohybového aparátu. Využívá se v terapii dětí i dospělých. Oblíbený je v prevenci a terapii u sportovců pro podporu stability kloubů a podporu svalové koordinace. Barevné odlišení kinesiotapu nemá vliv na efekt terapie.

Místo masáže - masáž můžete absolvovat

  • v naší masérně (Foltýnova 35)
  • v masérně v Ostrovačicích
  • můžete využít služeb mobilního maséra
  • další možností jsou masáže vašich zaměstnanců přímo ve vaší firmě


Kde masírujeme / kontakty na maséry

Provozovna (masérna):
Foltýnova 1015/35
Brno - Bystrc
odkaz na Mapy.cz
Kontakty na maséry:
Mgr. Martin Staníček: 777 675 262
Mgr. Dagmar Maarová: 603 799 525